Zbinožský kopec JN79RL 21.12.2013

Taxonomy upgrade extras: 

Rychle se blíží konec roku, a zářezů napažbě jako máku. Bylo potřeba vyrazit, letos na posled, na kopec. Volba padla na Zbinohy, kde Bivoj letos ještě neexpedoval. Očekával jsem pásmo plné stanic, začaly svátky, všichni seděj doma. Myslel jsem že to prostě povalí. Účast přislíbil Brady Jihlava a Franta Brancouze. Všichni jsme se těšili, ale jak už to tak na pásmu bývá, člověk míní, podmínky mění...

 Já jsem si věci chystal už během odpoledne. Nechtělo se mi tak nějak nic dělat. Tak jsem si začal chystat, že sebou vezmu pětiosminu co mám od Lišáka, kterou jsme měli na Éteru nebo kde... Koupil jsem naní stahovačky, dokonce jsem si dojel koupit hřebíky k zavětrovávacím kolíkům. No a než jsem to stihl dát do kupy, byl čas vyrazit pro Bradyho.

Bradyho jsem v rychlosti naložil, a už se jelo. Zatím co v jihlavě byla sice mlha, ale teplo téměř na plavky, na Zbinohách byl sníh, mlha a mráz! Byl jsem z toho překvapen. Ale co, nejsme z cukru, začali jsme montovat anténu. Chvilku nám to zabralo. Pak jsme jí cvičněě zvedli a psw 3,5. No, horší už to být nemohlo... Tak po dvaceti minutkách ladění jsem se chvílemi dostali s psw na 3. A to se fakt nedalo. Prohlásili jsme cosi o prdeli, já šel šroubovat půlku a Brady šel rozdělat tu mrchu.

Půlku jsme dali do kupy co by dup, psw že se rafika téměř nehne a už to jelo... Teda jelo, chvíli během stavění tam řval Mikulčák, ale poté jsme je nemohli dohnat. Tak jsem sjel na 26.825, zařaval jsem na kolečko a vždypřítomný Radar Kasárna nám udělal první spojení.

Po nějaké době přijel Franta Brancouze, to že to nechodilo nezachránil, náladu nám zlepšil prohlášením že je blobst jezdit na kopec na vysočině. Srdečně jsme mu poděkovali za jeho moudré, a v tomto okamžiku přínosné rady Sealed... Tak jsme seděli a hlásili... Zas taková hrůza to nebyla, měli jsme i jedno spojení za hodinu Cool

Kolem jedenácté jsme naznali, že je čas vyrazit pryč. Tak jsme to sbalili a vyrazili za dalším hobby. Na geokešku. Nedaleko je keška s názvem na skále. Já měl u sebe již nejaký čas TB, a protože jsem chtěl aby mě opustil u mé šestisté kešky, jeli jsme si jí najít.

Zaparkovali jsme kdesi u prostřed lesa. Protože byla tma jak v pytli, nechal jsem porzíravě blikat blinkry. A ejště že tak. Kešku jsme sice našli po krátkém výstupu na kopec. Zalogovali jsem se, vyfotili, ale kudy jsme se přišli? Zjistili jsme, že i tři navigace můžou být v terénu málo Innocent

Když jsme konečně seděli v autě, vyrazili jsme ještě na jednu. To už byla téměř drive-in kaplička. Rýchlé logování a domů do peřin. Vzali jsme to po dálnici, kde se Franta odpojil, asi se mu nechtělo tak brzo dom.

Galerie pod článkem: 
Mapa spojení
Všechny cajky v autě!
Mlha po příjezdu na kopec
Smutný Brady s nefunkční anténou
Tradiční utemování antény klackem...
Stožár už stojí
Vše připraveno, čekání na spojení
Brady zapisuje, Franta hejká já čumím
Já čumím
Svačinka
Taky jsem se toho chopil. Moc mi to nesluší...
Nezlomil se nám špagát?
Kýčovitej sníh
Franta překonal zákop pro ležícího střelce
A šup s frantou na fejsbůk
Taky jsem se nechal zvěčnit!
Brady maže ke kapličce!
Datum portable: 
Sobota, Prosinec 21, 2013

Přidat komentář