Zamrzlý Éter 6.12.2014 Javořice

Taxonomy upgrade extras: 

Mapa spojení Zamrzlý éter 2014Již asi rok vlastním Yaesu FT-60. Protože na Vysočině není na PMR kloudně nikdo slyšet, moc ani z menších kopců, nekladl jsem tomu velkou pozornost, stanička byla spíš doplněk během výletu. Sice jsem znal třeba soutěž PMR Kopce, ale přihlášení se s touto stanicí stejně nehrozí. Tak když se jelo na kopec, stanice jela se mnou ale spíš ležela vypnuta kdesi v brašně. Pak jsme jeli s Habrem na horu Blaník. Staničky jsme si vzali oba, protože jsme šli pěšky a kdyby jsme se rozdělili, můžem si zavysílat a enmlsíme plejtvat kredit zdarma. Na rozhhlednu jsme si vzali jak CB ručku, tak PMR. A na PMR se nám prakticky na první zavolání ozval Tomáš Vlašim. Toho večera jsme udělali ještě několik PMR spoojení a některá i daleká (130km). Od té doby jsem si toho začal více všímat. Začal jsem si všímat úzké komunity kolem PMR, nastavil jsem si k poslechu některé HAM převaděče, letecká pásma, městskou policii a tak. Jenže to stálo za pendrek. S pendrekem a v autě... Začal jsem si nejprve vyrábět magnetku a posléze jsem si koupil dualbandový prut v elixu. S tím už začalo být něco slyšet i v našich končinách!

 

Čas od času jsme se zastavil tady v Jihlavě na Holý Vrch třeba. Poslouchám a jednou třeba slyším Jerryho na Smrku! (173km) Bomba, říká že z téhle kóty slyšívá Frantu ale ten má většinou směrovku. No měl jsem z toho radost! Jak jsem ho bral?

  

Pak přišla akce zamrzlý éter. Koukám tolik lidí na kopcích! S tím musím něco udělat! Navrhnul jsem přítelkyni, mojí drahé protiváze, že by jsme mohli vyvečit pejska na Javořici. Návrh byl kvitován s povděkem. Porot jsme v sobotu dopoledne vyrazili. Čekal jsem atkhle z Vysočiny asi jedno spojení. K mé radisti jsem spojení udělal 5 Smile Páni, jakou já z toho měl radost! Radost z počtu spojení mi nemohl pokazit ani hejtr v diskuzi na cbpmr. Prej je špatné že vysílám na magnetku. A je špatné, že lidi používají duhovku či nástavce. Jo špatné to je, ale může přijet, ukázat kolik udělá z Jihlavy či okolí spojení na sencora. Bohužel díky těmhle lidem tento sport zemře. Co je horšího když přijde nováček, a rádoby frajer ho začne trollovat? Pána jsem nazval internetovým trolem a ještě se naštval. Nepochopil, že to není nadávka, nýbrž zhodnocení toho, jak se chová na internetu.

Prostě PMR je taky zábava. Myslím, že se stane nedílnou součastí vybavení Bivoje, a rozšíří naše deníky o pár dalších spojení.


Spojení z lokátoru :JN79QF...
poř.časRVVolačkaRPLokátorkmPozn. : naposledy otevřeno uživatelem: ladin dusejov
1  Tomáš Vlašim /p Praděd _1491m JO80OB161 
2  Pavel Kost /p Rampuše JO80EE128 
3  Tomáš Vlašim /p Praděd _1491m JO80OC164 
4  Petr Bechyně /p Třebelice JN79GI62 
5  Jarda Jindřichův Hradec JN79MD26 
6  Opakovač Na 5kanále Jindřichův Hradec - Spouští Se Nosnou JN79MD26 

Statistiky deníku - celkově
Velkých lokátorových čtvercůCelkem spojení (*)Celkem kmPrůměr km na 1 spojení (**)
26   (6)56794 km na jedno spojení

Statistiky deníku - Velké čtverce
Velké lokátorové čtverceCelkem spojeníCelkem kmPrůměr km na 1 spojení (**)
neuveden00- km
JO803453151 km
JN79311438 km

(*)  První údaj je CELKOVÝ POČET spojení, v závorce pak je POČET SPOJENÍ S UVEDENÝM LOKÁTOREM - z tohoto údaje v závorce se pak počítají průměry
(**) Do průměru jsou započítány pouze stanice, které nahlásily svůj lokátor!


 

 

Galerie pod článkem: 
Mapa spojení Zamrzlý éter 2014
Datum portable: 
Sobota, Prosinec 6, 2014

Přidat komentář