Reporty

Pamětní list za podzimní éter 2014

Taxonomy upgrade extras: 

Před časem jsem obdržel do emailu pamětní list. Tak se můžete mrknout. A tady se podívejte, jak se nám před rokem dařilo...

Podzimní éter 33 2015 Javořice

Taxonomy upgrade extras: 

Jako v uplynulých letech, když nadešla správná doba, přihlásil jsem nás do soutěže Podzimní Éter. Těšil jsem se na to, bývá to poslední možnost vyjet na kopec, kdy je ještě trochu letní počasí. A taky jó Smile Chtěl jsem jet už v pátek. Ale bojoval jsem celý týden s nějaký morybundem, zároveň nám v práci chybí kolega a lítal jsem jak podřadný otrok, tak jsem to prostě fyzicky nedal a vyrazil jsem v sobotu. Jel jsem už dopoledne, ale musel jsem na chalupu pro nějaké nezbytnosti na stanování, tak jsem se na kopec dostal docela dlouho...

CB a HAM sraz Záseka 2015

Taxonomy upgrade extras: 

Záseka 2015Láďa Jihlava mě jako každý rok přemluvil k brzkému vstávání a cestě na sraz do Záseky. Počasí vypadalo že vydrží, tak proč ne? Donutil jsem se vstát v 6hodin abych byl u Ládi před sedmou a jelo se. Cesta utekla odbře, uzavírky se povedlo obkroužit kolem. Protože jsme jeli poprvé déle než jindy, zapaltili jsme si vstup a vjezd a zaparkovali jsme na místě vedle Fratny Brancouze. Akce byla vydařená, potaki jsme spousty kamarádů a něco na burze nakoupili. Já nakoupil nový mikrofon k shogunovi a 80mhz stanici pro nějaký další multi portable.

Akce se mi líbila z neznámého důvodu více než v minulých letech. ramboráky byly výtečné, klobáska horší.

Tak zase za rok.

Pár fotek z akce níže.

Rozhledny 2015 - Pípalka

Taxonomy upgrade extras: 

Zítra mi začíná dovolená a budu týden bez těch internetů, proto cítím potřebu dohnat malý rest, dopsat report z akce Rozhledny 2015. Snad si krátkou vzpomínku z akce vydoluji. Rozhleden jsem se účastnit chtěl, ale z různých okolností jsem nevěděl jestli to vyjde, nebo jestli vyrazím za Frantou na Mařenku. Na konec to dopadlo tak, že jsem vyjel na Křemešník. Do štafety jsem se přihlásil až za pět minut dvanáct, dostal jsem označení 13A a byl jsem vsunut mezi Mařenku a Kleť.

 

Rozloučení s r. 2014 Křemešník.

Taxonomy upgrade extras: 

zmenseninaProtože se kvapem blížil konec roku, bylo na čase vymyslet nějaký koncoročně-rozlučovací portable. Letmý pohled na nahlášené expedice určoval jediný možný termín, 20.12.2014. Protože ostatní byli indisponováni, vypadalo to, že pojedu na kopec sám. Proto jsem zvolil mojí oblíbenou kótu - Křemešník. Letos jsme tam tuším ani nebyly, tak bylo potřeba provětrat dvoreček za farou.

Zamrzlý Éter 6.12.2014 Javořice

Taxonomy upgrade extras: 

Mapa spojení Zamrzlý éter 2014Již asi rok vlastním Yaesu FT-60. Protože na Vysočině není na PMR kloudně nikdo slyšet, moc ani z menších kopců, nekladl jsem tomu velkou pozornost, stanička byla spíš doplněk během výletu. Sice jsem znal třeba soutěž PMR Kopce, ale přihlášení se s touto stanicí stejně nehrozí. Tak když se jelo na kopec, stanice jela se mnou ale spíš ležela vypnuta kdesi v brašně. Pak jsme jeli s Habrem na horu Blaník. Staničky jsme si vzali oba, protože jsme šli pěšky a kdyby jsme se rozdělili, můžem si zavysílat a enmlsíme plejtvat kredit zdarma. Na rozhhlednu jsme si vzali jak CB ručku, tak PMR. A na PMR se nám prakticky na první zavolání ozval Tomáš Vlašim. Toho večera jsme udělali ještě několik PMR spoojení a některá i daleká (130km). Od té doby jsem si toho začal více všímat. Začal jsem si všímat úzké komunity kolem PMR, nastavil jsem si k poslechu některé HAM převaděče, letecká pásma, městskou policii a tak. Jenže to stálo za pendrek. S pendrekem a v autě... Začal jsem si nejprve vyrábět magnetku a posléze jsem si koupil dualbandový prut v elixu. S tím už začalo být něco slyšet i v našich končinách!

Hora Blaník JN79KP

Taxonomy upgrade extras: 

JN79KPJiž nějaký čas jsme chtěli vyrazit na menší čundroportejbl. Okolnosti tomu vždy zamezily. Až nyní se zadařilo. Pár dní před víkendem jsme se začali s Habrem domlouvat, kam vyrazíme. Bylo pár nápadů, on to ještě prokonzultoval s Martinem Kbely a bylo jasno, pojedem na Horu Blaník. A bude lítat i PMR. Samotnou organizaci jsme, jak je u nás zvykem, příliš neřešili. V pátek chvíli před odjezdem jsem pobalil nutné věci a čekal jsem na Habra. On pořád nejel, tak jsem si dlouhou chvíli krátil konzumací tekutých zásob. Až přijel, byl jsem poovedeně veselý. Proto se nebudu dlouze rozepisovat s páteční nocí, mnoho oní nevím, jeli jsme již v noci přenocovat na chatu a hned ráno jsme chtěli vyrazit!

Podzimní éter 2014 Javořice

Taxonomy upgrade extras: 

expedicec Bivoj podzimní éter 2014Již je pár týdnů od Podzimního Éteru. Pojďme si to shrnout v pár slovech. Ačkoliv jsme na kopci byli docela dlouho (teda já), tak se moc spojení neudělalo. Bylo to způsobeno jednak počasím - byl déšť, jednak anténou - do stařičké půlky nateklo, jednak tím že nás bylo málo a v době kdy jsme se občerstvovali, tak se nevysílalo... Závěry z toho nedělám. Mylím že jsme si všichni po dlouhé době víkend na kopci užili! Za expedici děkuji Matesovi FM za organizaci :) Uzávěrka deníků je za náma, proto ho i přikládám. Jsem zvědav, jestli tam bude chyb, jako min. rok.

EBH 2014 - Javořice JN79QF

Taxonomy upgrade extras: 

No jo, sotva utekl rok, a je tu další Éter bez hranic. Pohled do listiny přihlášených mě nenechal chladným. Nejprve 30 expedic, posléze 60 expedic přihlášených do závodu, mě, motivovali k podání přihlášky. Nejprve to vypadalo, že pojedu na kopec sám. Ale vše se v dobré obrátilo, a ostaní se přidali. Za zmínku stojí pouze neúčast Bradyho, který použil jako výmluvu počasí, které skutečně stálo za starou belu. Rozhodování na QTH byla snadná volba. Javořice! Když závody, ať to trochu lítá!

Zbinožský kopec JN79RL 21.12.2013

Taxonomy upgrade extras: 

Rychle se blíží konec roku, a zářezů napažbě jako máku. Bylo potřeba vyrazit, letos na posled, na kopec. Volba padla na Zbinohy, kde Bivoj letos ještě neexpedoval. Očekával jsem pásmo plné stanic, začaly svátky, všichni seděj doma. Myslel jsem že to prostě povalí. Účast přislíbil Brady Jihlava a Franta Brancouze. Všichni jsme se těšili, ale jak už to tak na pásmu bývá, člověk míní, podmínky mění...

Stránky

Přihlásit se k odběru Reporty