Javořice

Podzimní éter 33 2015 Javořice

Taxonomy upgrade extras: 

Jako v uplynulých letech, když nadešla správná doba, přihlásil jsem nás do soutěže Podzimní Éter. Těšil jsem se na to, bývá to poslední možnost vyjet na kopec, kdy je ještě trochu letní počasí. A taky jó Smile Chtěl jsem jet už v pátek. Ale bojoval jsem celý týden s nějaký morybundem, zároveň nám v práci chybí kolega a lítal jsem jak podřadný otrok, tak jsem to prostě fyzicky nedal a vyrazil jsem v sobotu. Jel jsem už dopoledne, ale musel jsem na chalupu pro nějaké nezbytnosti na stanování, tak jsem se na kopec dostal docela dlouho...

Zamrzlý Éter 6.12.2014 Javořice

Taxonomy upgrade extras: 

Mapa spojení Zamrzlý éter 2014Již asi rok vlastním Yaesu FT-60. Protože na Vysočině není na PMR kloudně nikdo slyšet, moc ani z menších kopců, nekladl jsem tomu velkou pozornost, stanička byla spíš doplněk během výletu. Sice jsem znal třeba soutěž PMR Kopce, ale přihlášení se s touto stanicí stejně nehrozí. Tak když se jelo na kopec, stanice jela se mnou ale spíš ležela vypnuta kdesi v brašně. Pak jsme jeli s Habrem na horu Blaník. Staničky jsme si vzali oba, protože jsme šli pěšky a kdyby jsme se rozdělili, můžem si zavysílat a enmlsíme plejtvat kredit zdarma. Na rozhhlednu jsme si vzali jak CB ručku, tak PMR. A na PMR se nám prakticky na první zavolání ozval Tomáš Vlašim. Toho večera jsme udělali ještě několik PMR spoojení a některá i daleká (130km). Od té doby jsem si toho začal více všímat. Začal jsem si všímat úzké komunity kolem PMR, nastavil jsem si k poslechu některé HAM převaděče, letecká pásma, městskou policii a tak. Jenže to stálo za pendrek. S pendrekem a v autě... Začal jsem si nejprve vyrábět magnetku a posléze jsem si koupil dualbandový prut v elixu. S tím už začalo být něco slyšet i v našich končinách!

Podzimní éter 2014 Javořice

Taxonomy upgrade extras: 

expedicec Bivoj podzimní éter 2014Již je pár týdnů od Podzimního Éteru. Pojďme si to shrnout v pár slovech. Ačkoliv jsme na kopci byli docela dlouho (teda já), tak se moc spojení neudělalo. Bylo to způsobeno jednak počasím - byl déšť, jednak anténou - do stařičké půlky nateklo, jednak tím že nás bylo málo a v době kdy jsme se občerstvovali, tak se nevysílalo... Závěry z toho nedělám. Mylím že jsme si všichni po dlouhé době víkend na kopci užili! Za expedici děkuji Matesovi FM za organizaci :) Uzávěrka deníků je za náma, proto ho i přikládám. Jsem zvědav, jestli tam bude chyb, jako min. rok.

EBH 2014 - Javořice JN79QF

Taxonomy upgrade extras: 

No jo, sotva utekl rok, a je tu další Éter bez hranic. Pohled do listiny přihlášených mě nenechal chladným. Nejprve 30 expedic, posléze 60 expedic přihlášených do závodu, mě, motivovali k podání přihlášky. Nejprve to vypadalo, že pojedu na kopec sám. Ale vše se v dobré obrátilo, a ostaní se přidali. Za zmínku stojí pouze neúčast Bradyho, který použil jako výmluvu počasí, které skutečně stálo za starou belu. Rozhodování na QTH byla snadná volba. Javořice! Když závody, ať to trochu lítá!

Report z podzimní - Javořice JN79QF 16

Taxonomy upgrade extras: 

Tento víkend mohl být posledním hezkým víkendem, a po shlédnutí přihlášek na cbdx byl úkol jasný, vyjet na kopec! A vzhledem k předpovědím hezkého počasí, dalo se předpokládat, že budem moci posedět i venku! A to v měsíci, kdy by mohl být sníh... Protože jsem se v týdnu potkal s bývalým kolegou Honzou Perky, kterého jsem se snažil před lety obrátit na CB víru, která je pevná a neotřesitelná - vše tehdy nedopadlo, protože neměl na nic čas - a on, že by jel taky. Tak jsem se domluvili, že vyrazíme na javořici!

Report z Podzimního Éteru 33 - Javořice JN79QF

Taxonomy upgrade extras: 

Portable JavořiceTak a je tu pondělí po závodním víkendu. Bivoj vyrazil na Javořici, o které všichni tvrdili, že to tam prostě nechodí. Nám se nepovedlo zjistit, proč by to tam nechodilo a nepovedlo se nám sehnat někoho, kdo tam kdy skutečně vysílal. A tak jsme tam vyrazili. A výsledek považuji vskutku za úspěšný! (tedy na naše obvyklé výkony Cool ) Sice úmístěni rozhodně nebudem, kdo by mohl konkurovat zaběhlým expedičkám z hor, ale i tak to stálo za to! Velký dík patří Matesovi FM za organizaci.

ČundroPortable JN79QF

Taxonomy upgrade extras: 

Javořice JN79QF Expedice Bivoj portejbl Skalní členové expedice Bivoj se rozhodli, že by to chtělo změnu. A protože v posledních dnech převládá proklatě hezké počasí, padl návrh jít na menší čundřík, spojený s expedováním. Co by ne? Jako jasná volba padla kóta Javořice JN79QF, která je obklopena nekonečnou plochou hvozdů, jako stvořených k procházení. A když jsme se domluvili, tak jsem se těšil. Konečně nastal pátek...

Přihlásit se k odběru Javořice