Křemešník

Štafeta Rozhledny 2016

Taxonomy upgrade extras: 

Když jsem si vzpomněl, že se blíží rozhledny 2016, tak jsem se těšil. Portable akce, kterou někdo nemá rád právě z důvodů, proč ji já rád mám. Je to portejblovací akce, svojí charakteristikou dost volná, nechápu ani jako soutěž. Je to možnost vyjet na kopec, nezávazně pokecat s lidmi, i třeba lokálně, posedět s přáteli u ohně, vystřídat se u rádia, popít.

Rozhledny 2015 - Pípalka

Taxonomy upgrade extras: 

Zítra mi začíná dovolená a budu týden bez těch internetů, proto cítím potřebu dohnat malý rest, dopsat report z akce Rozhledny 2015. Snad si krátkou vzpomínku z akce vydoluji. Rozhleden jsem se účastnit chtěl, ale z různých okolností jsem nevěděl jestli to vyjde, nebo jestli vyrazím za Frantou na Mařenku. Na konec to dopadlo tak, že jsem vyjel na Křemešník. Do štafety jsem se přihlásil až za pět minut dvanáct, dostal jsem označení 13A a byl jsem vsunut mezi Mařenku a Kleť.

 

Rozloučení s r. 2014 Křemešník.

Taxonomy upgrade extras: 

zmenseninaProtože se kvapem blížil konec roku, bylo na čase vymyslet nějaký koncoročně-rozlučovací portable. Letmý pohled na nahlášené expedice určoval jediný možný termín, 20.12.2014. Protože ostatní byli indisponováni, vypadalo to, že pojedu na kopec sám. Proto jsem zvolil mojí oblíbenou kótu - Křemešník. Letos jsme tam tuším ani nebyly, tak bylo potřeba provětrat dvoreček za farou.

Bivoj na Křemešníku

Taxonomy upgrade extras: 
Již je tomu drahně dlouho co byl Bivoj někde expedovat! Tedy konečně se to přihodilo! Vyrazili jsme na Křemešník a stálo to za to! Když jsme se po několika návratech pro různé věci konečně dostali na kopec a postavili anténu, bylo již celkem pozdě. Ale to nám nevadilo, otevřeli jsme si první plzeň a začali jsme vysíla. Prvně nás navštívil Brady se svou přítelkyní mojí sestrou :) ale brzy odjeli. Následně nás navštívil Sobi zvaný Alkoholik a dovezl spousty plzní...
 

Portejbl Křemešník JN79PJ, 28.6.2008

Taxonomy upgrade extras: 

V sobotu jsme vyrazili já (Brady) s Habrem na kopec Křemešník(765 m.n.m.) který je kousek od Pelhřimova. Na místo jsme dorazili někdy po sedmé kleštěma si načali pivo a za pomoci Zdeničky, která jela s náma jsme postavili magirus s půlkou anténou.

Portejb Křemešník 765m.n. JN79PJ 6.10.2007

Taxonomy upgrade extras: 

Tak jsme se rozhodli, že vyjedem opět někam na kopeček. A jak jsme rozhodli tak jsme udělali. A jelikož jsme to chtěli tentokrát pojmout profesionálnějším způsobem aby jsme získali nějaký bodíky do OTF, když tam máme zatim tak pěkné umístění, tak jsme vyrazili na Křemešník (JN79PJ). A protože jsme to chtěli opravdu pojmout jinak, tak jsme vyrazili velmi brzo. Dokonce tak brzo, že jsme měli první spojení v 18:44. Takže asi o 3 hodiny dříve než při našich ostatních expedicích. Na místě jsme ihned postavili stan a 2 magirusy. Na obou magirech jsme měli půlky, ale každou jinou. Nejlépe nám chodila Aloisovice (tj. Allamat GPS). Laminatovou půlku zapůjčenou Frantou Bransouze jsem nakonec moc nepoužívali a navíc jsme ji museli sundat někdy po půnoci, když nám maličko povolilo zavětrování a stožár se nám opřel o les.

 

Portejbl Křemešník JN79PJ, Expedice "Bivoj"

Taxonomy upgrade extras: 

Že vyrazíme na nejvyšší bod našeho nebližšího okolí a to na Křemešník, jsme Ládín Dušejov, Habr Jihlava a Franta bransouze řešili už velmi dávno. Ale na konec byl Franta tak aktivní že domluvil na Svatojánskou noc naše vysílání z onoho místa.

Přihlásit se k odběru Křemešník